Od 18.000 Kč s Cestovním rádcem

Ostrov koření, jak se mu přezdívá, je jednoznačně plážovým snem Afriky. Jemný bílý písek, palmy a tyrkysový Indický oceán je typický obrázek ostrova. Mimo pláží na ostrově najdeme také národní parky, záchranné stanice pro zvířátka a těšit se můžeme také na skvělé potápění díky korálům, jež lemují celý ostrov. Příznivce adrenalinu zase potěší kite surfing. Milovníky historie město Stone Town s bohatou kulturou, křivolakými uličkami a pozůstatky sultánských paláců.

Náročnějším cestovatelům lze Zanzibar naplánovat společně s Tanzánií či Keňou, kde si můžete dát safari pod nejvyšší horou afrického kontinentu Kilimanjaro nebo výšlap s průvodcem na ni.

Ostrov koření, jak se mu přezdívá, je jednoznačně plážovým snem Afriky. Jemný bílý písek, palmy a tyrkysový Indický oceán je typický obrázek ostrova. 

Mimo pláží na ostrově najdeme také národní parky, záchranné stanice pro zvířátka a těšit se můžeme také na skvělé potápění díky korálům, jež lemují celý ostrov. 

Příznivce adrenalinu zase potěší kite surfing. Milovníky historie město Stone Town s bohatou kulturou, křivolakými uličkami a pozůstatky sultánských paláců.

Náročnějším cestovatelům lze Zanzibar naplánovat společně s Tanzánií či Keňou, kde si můžete dát safari pod nejvyšší horou afrického kontinentu Kilimanjaro nebo výšlap s průvodcem na ni.

Geografie

Zanzibar je souhrnný název pro více než 20 ostrovů u pobřeží Tanzánie.

palmy

Počasí

Zanzibarské klima je tropické a po většinu roku panují teploty okolo 30°C. Každý rok se střídají dvě období dešťů v období březen-květen a říjen-prosinec. Je lepší vycestovat mimo tato období.

Doprava

Na ostrov léta mnoho leteckých společností. Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 14.000 Kč se společnostmi Air France či KLM. Letenky se dají koupit i za cenu 12.000 Kč!

Ostrov nejlépe procestujete pomocí taxi či místních autobusů zvaných Dala dala, které jsou relativně spolehlivé a levné. V autobusech jako bonus potkáte místní obyvatele a nasajete pořádnou dávku africké atmosféry. 

Pronájem auta či skútru nedoporučuji z důvodu vysokých cen a skutečnosti, že místní policie může žádat úplatky při průjezdu.

autobus
bungalov

Ubytování

Na ostrově najdeme velké spektrum ubytování. Od malých bungalovů až po velké hotelové komplexy. Lze najít příjemné ubytování, které není drahé.

Cena

0
Dní bez cestovky na Zanzibaru
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Letenky
  • Transfer z/na letiště autem s řidičem
  • Ubytování se snídaní
  • Vízový poplatek
  • Cestovní pojištění
  • Dokument cestovního rádce na cestu (váš průvodce na míru)

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!