Od 21.900 Kč s Cestovním rádcem

Poloostrov Yucatán lze právem pojmenovat jako mexický Karibik. Na ploše 2x takové jako je ČR se rozprostírá nížina s tropickým pralesem, jež oplývají jedny z nejkrásnějších pláží v celém Mexiku. A nejen to. Yucatán má také spousty přírodních a kulturních památek z dob tajemné mayské civilizace. Mnoho z nich zůstává do dnes tajemstvím džungle. Najdeme zde i přírodní unikát – průzračná jezírka cenotes. Zatopené jeskyně, které vznikly dopadem meteoritu a dávají možnost užít si osvěžující koupel uprostřed pralesa. Jejich výskyt na poloostrově je nejrozšířenější na světě.

Skvělá místní kuchyně, uvolněná atmosféra a místní obyvatelé plni radosti dělají z Yucatánu ideální destinací pro aktivní turisty i lidé hledající odpočinek u vysněných pláží.

Poloostrov Yucatán lze právem pojmenovat jako mexický Karibik. Na ploše 2x takové jako je ČR se rozprostírá nížina s tropickým pralesem, jež oplývají jedny z nejkrásnějších pláží v celém Mexiku. A nejen to. Yucatán má také spousty přírodních a kulturních památek z dob tajemné mayské civilizace. Mnoho z nich zůstává do dnes tajemstvím džungle.

Najdeme zde i přírodní unikát – průzračná jezírka cenotes. Zatopené jeskyně, které vznikly dopadem meteoritu a dávají možnost užít si osvěžující koupel uprostřed pralesa. Jejich výskyt na poloostrově je nejrozšířenější na světě.

Skvělá místní kuchyně, uvolněná atmosféra a místní obyvatelé plni radosti dělají z Yucatánu ideální destinací pro aktivní turisty i lidé hledající odpočinek u vysněných pláží.

Geografie

Poloostrov Yucatán leží na jihu Mexika.

rybnik

Počasí

Teploty jsou tropické celý rok v rozmezí 28-34°C s vysokou vlhkostí vzduchu. Ideální čas pro návštěvu je listopad-duben. Počasí je slunečné a srážky minimální. Měsíce květen-červen jsou také vhodné, je však nutné počítat s nějakým deštíkem a větším počtem turistů.

Doprava

V Yucatánu je mezinárodní letiště ve městě Cancun, kam létá mnoho leteckých společností. Levnější lety bývají z Vídně a Mnichova, kde se průměrná cena za zpáteční letenku pohybuje okolo 14.000 Kč. V akci se dají pořídit až za neuvěřitelných 11.000 Kč.

Pro větší komfort a svobodu doporučuji pro cestování pronájem auta, se kterým snadno objevíte krásy Yucatánu, či zajedete do oblíbené restaurace na tacos. Na mnohá místa se lze dostat i místní hromadnou dopravou. Autobusy jezdí na hlavních trasách mezi většími městy.

silnice a auto
barak

Ubytování

Na poloostrově najdeme velké spektrum ubytování. Od malých skromných až po luxusní komplexy s bazény. Nejlevnější a nejoptimálnější variantou je pronájem domku nebo apartmánu, který seženeme okolo 800 Kč za noc.

Cena

0
Dní bez cestovky na Yucatánu
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Letenky
  • Pronájem automobilu z letiště vč. plného pojištění
  • Pronájem domku/apartmánu
  • Cestovní pojištění
  • Dokument cestovního rádce na cestu (váš průvodce na míru)

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!