Od 19.500 Kč s Cestovním rádcem

Právem nazývána perla Indického oceánu. Rozmanitost tohoto kouzelného ostrova je neuvěřitelná. Na ploše přibližně stejné jako ČR najdete krásné pláže, panenskou přírodu se spoustou zvířat, deštné pralesy s vodopády, hory sahající do výšek přes 2.000 km, několik safari a bohatou budhistickou kulturu. Za jeden den se tak můžete přesunout z prosluněných pláží do čajových plantáží v horách zahalených v mlze. Ať už budete kdekoliv, budete se probouzet s pocitem, že jste se právě ocitli v ráji.

Právem nazývána perla Indického oceánu. Rozmanitost tohoto kouzelného ostrova je neuvěřitelná.

Na ploše přibližně stejné jako ČR najdete krásné pláže, panenskou přírodu se spoustou zvířat, deštné pralesy s vodopády, hory sahající do výšek přes 2.000 km, několik safari a bohatou budhistickou kulturu.

Za jeden den se tak můžete přesunout z prosluněných pláží do čajových plantáží v horách zahalených v mlze. Ať už budete kdekoliv, budete se probouzet s pocitem, že jste se právě ocitli v ráji.

Geografie

Srí Lanka leží jižně od Indie, jen kousek nad rovníkem.
slon v trave

Počasí

Teploty jsou tropické celý rok okolo 30°C s vysokou vlhkostí vzduchu. V horách bývá chladněji, teplota může spadnout až na 16°C. 

Tropické klima způsobuje střídaní období sucha a dešťů. Nejvíce dešťů bývá v Květnu a Září. Vycestovat můžete prakticky kdykoliv v roce, důležité je zvolit oblast, kde zrovna není dešťový monzun. 

Obecně platí: naše zima = sezóna na jihozápadě, naše léto = sezóna na severovýchodě.

Doprava

Na ostrov létá mnoho leteckých společností. Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 14.000 Kč se společnostmi, jako jsou Qatar, Emirates, apod.

Ostrov můžete procestovat různými způsoby. Místní hromadnou dopravou se dostanete snad všude a levně. Je však nutné počítat s minimem komfortu a jízda je občas adrenalinový zážitek.

Komfortnější je možnost pronájmu auta s řidičem, či zapůjčení skútru, se kterým snadno a levně procestujete okolí. Pohodlná varianta je také místní vozítko zvané Tuk Tuk.

vlak
bazen a barak

Ubytování

Na ostrově najdeme velké spektrum ubytování. Od malých a levných po dražší hotely s bazénem. Optimální je střední cesta, která je cenově stále velmi dostupná.

Cena

0
Dní bez cestovky na Srí Lance
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Letenky
  • Transfer z/na letiště autem s řidičem
  • Ubytování se snídaní
  • Pronájem skútru na celý pobyt
  • Cestovní pojištění
  • Dokument cestovního rádce na cestu (váš průvodce na míru)

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!