Od 10.000 Kč s Cestovním rádcem

Přezdívaná jako evropská Hawaii či ostrov věčného jara, to je portugalská Madeira! Místo, které potěší milovníky exotické přírody a pěší turistiky. Na ostrově najdete stovky kilometrů stezek různé náročnosti. Nejčastěji podél klikatých zavlažovacích kanálů tzv. levád, které přivádí vodu z deštivého severu na jih a obklopují je překrásné vyhlídky.

Krásné scenérie nabízí také vavřínové pralesy v údolích, několik vodopádů, či plošiny, kde najdete jen starousedlíky a volně se pasoucí krávy a ovce. Nezapomenutelné jsou také procházky po plážových promenádách či toulky malebnými vesničkami v portugalském stylu. Narazíte také na pár malých kamenitých pláží, přírodní bazény a jednu písčitou pláž. Madeira je rozmanitý ostrov plný květin, který rozhodně stojí za návštěvu. Poleťte s Cestovním rádcem objevit krásu tohoto i vy!

Přezdívaná jako evropská Hawaii či ostrov věčného jara, to je portugalská Madeira! Místo, které potěší milovníky exotické přírody a pěší turistiky. 

Na ostrově najdete stovky kilometrů stezek různé náročnosti. Nejčastěji podél klikatých zavlažovacích kanálů tzv. levád, které přivádí vodu z deštivého severu na jih a obklopují je překrásné vyhlídky.

Krásné scenérie nabízí také vavřínové pralesy v údolích, několik vodopádů, či plošiny, kde najdete jen starousedlíky a volně se pasoucí krávy a ovce. 

Nezapomenutelné jsou také procházky po plážových promenádách či toulky malebnými vesničkami v portugalském stylu. Narazíte také na pár malých kamenitých pláží, přírodní bazény a jednu písčitou pláž. 

Madeira je rozmanitý ostrov plný květin, který rozhodně stojí za návštěvu. Poleťte s Cestovním rádcem objevit krásu tohoto i vy!

Geografie

Ostrov Madeira leží přibližně 600 km západně od Maroka.

hory

Počasí

Madeiře se přezdívá ostrov věčného jara právě díky příjemným teplotám okolo 17-25 °C, jež panují po celý rok. Nejpříznivější počasí s menší četností srážek je od dubna do října. Díky vlivu golfského proudu je také příjemná teplota Atlantiku a to až 24 °C v letních měsících.

Doprava

Na ostrov létá mnoho leteckých společností včetně těch nízkonákladových. Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 5.000 Kč, v letních měsících pak o něco více.

Optimální volbou pro pohyb na ostrově je pronájem automobilu přímo z letiště, který vám umožní snadno, rychle a pohodlně procestovat celý ostrov. Veřejná doprava sice na Madeiře funguje, ale vzhledem k členitosti ostrova hrozí, že byste čekáním na jednotlivé spoje strávili více času než na místech, kam máte namířeno, a to by byla škoda.

vodopady

Ubytování

Na ostrově najdeme velké spektrum ubytování. Od malých a levných po drahé hotely s bazénem. Nejlepší variantou je pronájem celého domku, který se stane vaší základnou pro podnikání výletů do přírody.

Cena

0
Dní bez cestovky na Madeiře
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Letenky
  • Pronájem automobilu z letiště
  • Pronájem domku s výhledem na oceán
  • Dokument cestovního rádce na cestu (váš průvodce na míru)

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!