Od 18.500 Kč s Cestovním rádcem

Malé nenápadné souostroví, které si doposud žije svým poklidným tradičním životem. Většina turistů mířící na jih Thajska zakotví na známějších místech jako je Phuket, Krabi nebo párty ostrov Phi Phi a díky tomu Koh Lanta stále uniká masovému turismu. Proto pocítíte nezapomenutelný klid a pohodu, jež na vás dýchá z neustále se usmívajících Thajců.

Koh Lanta se skládá ze dvou ostrovů, které spojuje most. Na severním ostrově můžete poznat autentické Thajsko, vidět farmáře, plantáže kaučuku, tradiční rybářské vesničky atd. Jižní ostrov je plný překrásných písčitých pláží s průzračnou klidnou vodou a panenskou přírodou. Milovníkům podmořského světa a nedotčených pláží doporučuji výlet tradiční „longtail“ lodí na ostrovy Koh Kradan a Koh Ngai.

Na rozdíl od ostatních zemí jihovýchodní Asie je Thajsko více civilizované a je to znát! Užít si ho naplno mohou tedy i rodiny s dětmi. Pokud toužíte po vysněném odpočinku u pláže s poznáním místní kultury, Koh Lanta je to pravé místo pro vás.

Malé nenápadné souostroví, které si doposud žije svým poklidným tradičním životem. Většina turistů mířící na jih Thajska zakotví na známějších místech jako je Phuket, Krabi nebo párty ostrov Phi Phi a díky tomu Koh Lanta stále uniká masovému turismu. Proto pocítíte nezapomenutelný klid a pohodu, jež na vás dýchá z neustále se usmívajících Thajců.

Koh Lanta se skládá ze dvou ostrovů, které spojuje most. Na severním ostrově můžete poznat autentické Thajsko, vidět farmáře, plantáže kaučuku, tradiční rybářské vesničky atd. Jižní ostrov je plný překrásných písčitých pláží s průzračnou klidnou vodou a panenskou přírodou. 

Milovníkům podmořského světa a nedotčených pláží doporučuji výlet tradiční „longtail“ lodí na ostrovy Koh Kradan a Koh Ngai.

Na rozdíl od ostatních zemí jihovýchodní Asie je Thajsko více civilizované a je to znát! Užít si ho naplno mohou tedy i rodiny s dětmi. 

Pokud toužíte po vysněném odpočinku u pláže s poznáním místní kultury, Koh Lanta je to pravé místo pro vás.

Geografie

Koh Lanta leží na jihu Thajska v Andamanském moři poblíž hranic s Malajsií.

lod na plazi

Počasí

Teploty jsou tropické celý rok s vysokou vlhkostí vzduchu. Tropické klima způsobuje střídaní třech ročních období: chladné, horké a monzunové. 

Jelikož chladné období znamená 30 °C, je nejvhodnější pro návštěvu listopad-duben. Navštívit Koh Lantu můžete i v ostatních měsících, ale je třeba počítat s nějakým tím deštíkem.

Doprava

Na Koh Lantu se nejlépe dostanete z Krabi, kam létá hned několik leteckých společností. Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 14.000 Kč. Po přistání vás čeká zhruba 2-3 hodinová cesta autem a trajektem. Na Koh Lantu jezdí přímo z letiště sdílené minivany až pro 8 osob. Pro náročnější lze objednat auto bez nutnosti sdílení s cizími cestovateli.

Koh Lanta není velká, proto je nejlepší volbou pro cestování po ostrově pronájem skútru za 200 Kč/den. Jezdí se vlevo, ale provoz je poklidný, proto se nemusíte obávat asijského chaosu. Další možností jsou rikši či tuk-tuky s místním řidičem (přestavěná motorka až pro 6 osob).

ubytovani

Ubytování

Nízký počet turistů ovlivňuje nabídku hotelů a resortů, jichž je na ostrově skromný počet. Najdeme zde krásné resorty, ale také obyčejné bungalovy z bambusů. Za hezké ubytování zaplatíte okolo 800 Kč za pokoj na noc pro dvě osoby včetně snídaně. Levná ubytování pak okolo 400 Kč.

Cena

0
Dní bez cestovky v Thajsku
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Letenky
  • Transfer z/na letiště sdíleným vanem
  • Ubytování se snídaní
  • Cestovní pojištění
  • Dokument cestovního rádce na cestu (váš průvodce na míru)

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!