Od 27.900 Kč s Cestovním rádcem

Keňa, nejatraktivnější a nejvyhledávanější země černého kontinentu. Destinace, která nabízí nespočet přírodních rezervací, ve kterých můžete pozorovat divoká zvířata jako jsou lvi, žirafy, sloni a další ve svém přirozeném prostředí. V zemi najdeme také krásné pláže, moderní velkoměsta nebo sněhem pokryté vrcholky Mount Keni sahající do výšky přes 5.000 metrů. To je spousta věcí na jednom místě!

Dovolenou můžete trávit hned několika způsoby, ale rozhodně si nemůžete nechat ujít safari s místním průvodcem. Ten vás provede přírodními rezervacemi a dá možnost nahlédnout do života tradičních masajských vesnic. Nejlepší jsou okruhy na 4-5 dní, ze kterých budete odjíždět plni autentických zážitků. Zbývající čas můžete využít k odpočinku na pláži či poznávání dalších přírodních krás Keni.

Keňa, nejatraktivnější a nejvyhledávanější země černého kontinentu. Destinace, která nabízí nespočet přírodních rezervací, ve kterých můžete pozorovat divoká zvířata jako jsou lvi, žirafy, sloni a další ve svém přirozeném prostředí. 

V zemi najdeme také krásné pláže, moderní velkoměsta nebo sněhem pokryté vrcholky Mount Keni sahající do výšky přes 5.000 metrů. To je spousta věcí na jednom místě!

Dovolenou můžete trávit hned několika způsoby, ale rozhodně si nemůžete nechat ujít safari s místním průvodcem. Ten vás provede přírodními rezervacemi a dá možnost nahlédnout do života tradičních masajských vesnic. 

Nejlepší jsou okruhy na 4-5 dní, ze kterých budete odjíždět plni autentických zážitků. Zbývající čas můžete využít k odpočinku na pláži či poznávání dalších přírodních krás Keni.

Geografie

Keňa se nachází na východním pobřeží Afriky, a to přesně na rovníku.

lan v prerii

Počasí

Poloha na rovníku zajišťuje příjemné klima okolo 27°C přes den. Na teploty až o 10°C nižší se připravte ve vyšších polohách, ve kterých leží i město Nairobi. Každý rok jsou dvě období dešťů v měsících duben-květen a listopad-prosinec. Nejsušší a nejteplejší měsíce jsou leden-březen.

Doprava

Do Keni létá mnoho leteckých společností. Zpáteční letenka do Nairobi se dá zakoupit okolo 11.000 Kč se společností Qatar či KLM. Lety do přímořské Mombasy bývají o něco dražší.

Na místě je z důvodů hustoty provozu a zmatku na silnicích nejlepší využít služeb autobusů. Autobusy fungují relativně spolehlivě a pro delší přesuny fungují také noční dálkové spoje, díky kterým ušetříte za ubytování. Pohodlnější a dražší variantou je pak taxi či pronájem auta s řidičem. Pronájem vlastního automobilu v této destinaci nedoporučuji, ale lze zařídit.

baraky a autobusy
lehatka pod palmou

Ubytování

V zemi najdeme velké spektrum ubytování. Od levných až po luxusní hotelové resorty s bazény. Ty však nejsou ve všech lokacích. Hezké ubytování najdeme v cenové relaci okolo 400 Kč za osobu.

Cena

0
Dní bez cestovky v Keni
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Zpáteční letenky
  • Transfery autobusy
  • Pětidenní safari s průvodcem vč. ubytování a jídla
  • Ubytování u pláže
  • Vízový poplatek
  • Cestovní pojištění
  • Dokument cestovního rádce na cestu, váš průvodce na míru

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!