Od 16.600 Kč s Cestovním rádcem

Faerské ostrovy, zapomenutý klenot v Atlantiku. Dle National Geographic nejkrásnější souostroví na světě. Tento titul si vysloužily hlavně díky svým dechberoucím přírodním scenériím, které vás čekají doslova na každém kroku. Místní příroda je plná mohutných skal, vodopádů, zelených ostrůvků a malebných vesniček, jež vás musí okouzlit. Všude po ostrovech se navíc potulují ovce, které vám umocní pocit, že jste se ocitli v nedotčené přírodě. Pokud milujete drsnou přírodu, pak jsou Faerské ostrovy destinací právě pro vás.
Faerské ostrovy, zapomenutý klenot v Atlantiku. Dle National Geographic nejkrásnější souostroví na světě. Tento titul si vysloužily hlavně díky svým dechberoucím přírodním scenériím, které vás čekají doslova na každém kroku. Místní příroda je plná mohutných skal, vodopádů, zelených ostrůvků a malebných vesniček, jež vás musí okouzlit.

Všude po ostrovech se navíc potulují ovce, které vám umocní pocit, že jste se ocitli v nedotčené přírodě. Pokud milujete drsnou přírodu, pak jsou Faerské ostrovy destinací právě pro vás.

Geografie

Faerské ostrovy najdeme v severním Atlantickém oceánu. Přibližně na půli cesty mezi Skotskem a Islandem.

Počasí

Počasí se na Faerských ostrovech mění rychle a je zcela nepředvídatelné. Zatímco na jednom z ostrovů může sněžit, na druhém prší a na třetím svítí slunce. Za pár minut může být vše naopak. Proud Atlantského oceánu reguluje teplotu, která je po celý rok víceméně konstantní okolo 6°C v zimě a 12°C v létě. Pokud na ostrovy vyrazíte, připravte se na pochmurné severské počasí s mlhami, přeháňkami a větrem. Ideální dobou pro návštěvu je období květen-září, kdy prší méně a dny jsou dlouhé, tj. ideální na poznávání ostrova.

Doprava

Na Faerských ostrovech je pouze jedno letiště, a to na ostrově Vágar, na které létají pouze letadla společnosti Atlantic Airways. Při cestě z Prahy vás tak čeká jeden nutný přestup v Kodani. Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 8.000 Kč. Letenky se dají často koupit i za cenu 6.000 Kč. Na ostrovy se lze dopravit také trajektem z Kodaně či Islandu, ale plavba zabere 30 hodin, proto tuto možnost nedoporučuji.

Pro cestování po ostrovech jednoznačně doporučuji pronájem automobilu. Díky skvělé infrastruktuře a spojení ostrovů mosty a tunely objevíte snadno celou krásu souostroví. Pronájem auta lze snadno vyřešit přímo z letiště.

Ubytování

Obydlené jsou téměř všechny ostrovy, kromě těch nejmenších. Vybrat si můžete buď standartní pokoj s koupelnou či pronájem celých domků či apartmánů, ale připravte se na vyšší ceny, jež odpovídají severským zemím. Nejdražší jsou pochopitelně hotely. Pokud vyrazíte alespoň ve čtyřech lidech, je jednoznačně nejlepší a nejlevnější variantou pronájem domku či velkého apartmánu s vlastní kuchyňkou.

Cena

0
Dní bez cestovky na Faerských ostrovech
0 Kč/osoba
s Cestovním rádcem

Cena zahrnuje

  • Letenky
  • Pronájem automobilu
  • Ubytování v apartmánu se 2 ložnicemi
  • Dokument Cestovního rádce na cestu (váš průvodce na míru)

Chcete nabídku dovolené na míru?

Stačí vyplnit krátký dotazník, tak pojďme na to!